FM 200 Gazlı Yangın Söndürme

  Gazlı yangın söndürme sistemi FM200

  FM-200 Gazlı yangın söndürme sistemleri; insanlar için en güvenli gazlı yangın söndürücüdür çünkü yangını sadece Oksijen miktarını azaltmadan söndürmekle kalmaz, aynı zamanda kullanıldığı belirli konsantrasyonlarda toksik olmadığı için de söndürür. 

  Bu nedenlerden dolayı FM-200, normalde bireyler tarafından kullanılan alanlar için mükemmel şekilde uygundur .

  Cennet Mah. Alparslan Cad No: 67/B Küçükçekmece İstanbul / TÜRKİYE Telefon: 0212 417 6034 | 0212 607 3004

  Tesislerinizin FM-200 ile kurulması, aşağıdaki gerekliliklerden en az birinin yerine getirilmesini içeren tüm riskler için önerilir;

  • Alan, normalde işgal eden kişilerin bütünlüğü sağlanarak korunmalıdır.
  • Olası yangının birkaç saniye içinde söndürülmesi için mekan ve / veya içeriği büyük önem taşımaktadır ve / veya kurumsal faaliyetin devamı açısından bu öneme sahiptir.
  • Korunan mallara zarar vermeden diğer yangın söndürme maddelerinin kullanılması mümkün değildir.
  • Kullanılan yangın söndürücü, kullanıldıktan sonra gerekli temizlik çalışmalarını yapmamalıdır. 5) Şişeleri saklamak için mevcut alan sınırlıdır.

  Tasarım, geliştirme, yapım, kurulum ve teknik yardım dahil olmak üzere yangınla mücadele üretim sürecinin tüm faaliyetleri, UNI-EN 29001’de ifade edilen kalite güvence kriterlerine tam olarak uygun olarak yürütülür.

  FM 200 Gazlı Yangın Söndürme

  Yangın Söndürme Sistemleri Projelendirme ve Uygulamalarımız

  FM 200 Gazlı yangın söndürme sistemi uygulama alanları

  FM 200 Gazlı yangın söndürme sistemi uygulama alanları

  FM200 Uygulama alanlarından kısaca bahsetmemiz gerekirse; Veri işleme merkezleri – veri dosyaları – telekomünikasyon merkezleri – Sunucu Odası – işlem odası kontrol odaları – enerji santralleri – prosedür tesisleri – ulaşım araçları – kütüphaneler – galeriler ve müzeler – açık deniz platformları – deniz muhafızları – radyo istasyonları / TV stüdyoları – film depoları vb.

  Sistem, FM200’ün genleşme valfinden ve ejeksiyon valfinin çalıştırma valfinden oluşur, Bu valf elektromanyetik olmalıdır.

  FM200 BORU ŞEBEKESİ İSE;  En az 25 a (a) depolama basıncına sahip FM200 kurulumuna uygun Amerikan yönetmeliklerine göre DIN2448 veya tercihen ASTM-A-106, GRADE ASchedule 40’a göre dikişsiz galvanizli çelik borularla üretilir. Ayrıca sistemin çalışması sırasında oluşan kuvvetleri de içerecek şekilde boruların desteklenmesine özel dikkat gösterilmelidir.

  FM200‘ün nozulları, amaçlanan çalışma basıncına uygun alüminyum veya pirinçten yapılmıştır. Nozulların boyutu, toplam FM200 miktarını 10 saniye içinde başlatmak için uygundur.

  FM200 Söndürme sisteminin avantajları ve bakımı

  • Temizleme maddesi: FM200 (HFC-227ea). İnsanlara ve çevreye çok dosttur.
  • Etken maddesi saf gaz olduğu için yangın söndürüldükten sonra yangın bölgesini temizlemenize gerek yoktur ve temizlenmesi çok kolaydır.
  • Kuru tozlardan daha etkili yangın söndürücüler.
  • Yangınları birkaç saniye içinde söndürecektir.
  • Günlük olarak, elektronik panodaki güç kaynağı ve alarm durumunun ve ilgili basınç göstergesindeki silindir şarj durumunun kontrol edilmesi önerilir.
  • Her 3 ayda bir, aktüatörü silindir valfinden ayıran çekimleri simüle ederek sistemin çalışmasının kontrol edilmesi önerilir.
  • Her altı ayda bir, söndürme borularının ve nozullarının iç kısmının temizlenmesi tavsiye edilir.
  • Yılda bir kez silindirin şarj durumunu kontrol etmek için tartılması gerekir.

  Yangın Söndürme Ürünleri ve Ekipmanları

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir