Davlumbaz Söndürme Sistemi

  Davlumbazlar için yangın söndürme sistemi; Piyasada kurulu herhangi bir davlumbaz üzerine yerleştirilebilir.

  Davlumbazınızın otomatik söndürme sistemi etkili mi?

  Otel ve restoranların mutfaklarında çıkan yangınların yaygınlığını farklı istatistikler göstermiştir. Bu tür kuruluşlar, yasal gereklilikler nedeniyle veya riski en aza indirmek için gönüllü olarak mutfaklarına otomatik bir söndürme sistemi kurmaya karar verdiklerinde, yangından korunma sistemleri kuran yangintesisat.com dan ücretsiz keşif ile profesyonel destek alır ve en verimli söndürme sistemlerine sahip olurlar.

  Restoran ve mutfak yangın söndürme sistemleri, gıda endüstrisi için yenilikçi bir çözümdür. Şu anda, restoran ve mutfak yangın söndürme sistemleri henüz zorunlu bir gereklilik değildir, ancak modern binalarda bulunan otel ve restoranlarda, ekipmanın ayrılmaz bir parçasıdır, kurulum, kamu catering işletmeleri için ekipman seçimi aşamasında planlanmıştır.

  Cennet Mah. Alparslan Cad No: 67/B Küçükçekmece İstanbul / TÜRKİYE Telefon: 0212 417 6034 | 0212 607 3004

  Davlumbaz içi yangın söndürme sistemi

  Ekipmanda ve işyerinde hasara yol açan yangın ve duman, bir yangının sonuçlarını ortadan kaldırırken pahalı ekipmanı değiştirmekten ve arıza süresinden daha ciddi sonuçlar doğurabilir. Potansiyel olarak, daha ciddi bir tehdit oluştururlar ve iş başarısızlığına, gelir ve iş kaybına, yaralanmaya ve hatta ölüme yol açabilir, bu da kaçınılmaz olarak kurumun itibarını belki de geri dönülmez bir şekilde kaybına yol açar. Mutfak gibi büyük bir komplekste, örneğin bir alışveriş veya eğlence merkezinde, bir havalimanında bulunuyorsa, olumsuz sonuçlar yalnızca katlanarak diğer işletmeleri ve varlıkları etkileyecektir. 1997 yılında, Londra Heathrow Havalimanı‘nın ilk terminalindeki restoranlardan birinde yangın çıktı. Yangın, çatıdaki ortak bir kanaldan birkaç lokantaya daha yayıldı. Alevler 5 saatte söndürüldü, 10 saat içinde terminal kapatıldı ve 45.000 yolcuyu uçuracak 300 uçuş ertelendi.

  Bu tür sistemler tam olarak nasıl çalışır?

  Kural olarak, egzoz cihazlarının davlumbazlarına hazır bloklardan monte edilmiş bir yangın söndürme sistemi monte edilerek yangının hava kanallarına ulaşması ve tomurcukta söndürülmesi sağlanır.

  Bu tür sistemler, ana tehlike kaynakları üzerine monte edilmiş birkaç nozuldan oluşur: sobalar, tavalar, fritözler, yüksek sıcaklık ızgaraları. Tüm nozullar borularla yangın söndürme maddesi içeren bir kaba bağlanır.

  Modern sistemler, kimyasallara veya gazlara dayalı özel formülasyonlar kullanır.

  Etkili bir yangın söndürme sisteminin uygulanması, genel giderlerin nispeten küçük bir bölümünü temsil eder.

  Ancak böyle bir sistemi kurmayı reddetmek, hem restoran hem de komşu ticari işletmeler için yıkıcı kayıplara ve kayıplara yol açabilir. Bu açıdan sorumluluk ve iş istikrarınıza dikkat ederek, güvenilir bir mutfak yangından korunma sistemine, özellikle de yangın söndürme sistemlerine yatırım yapmak sizi karlı bir işletme haline gelecektir.

  Yangın Söndürme Sistemleri Projelendirme ve Uygulamaları

  Restoran yangın söndürme sisteminin prensibi:

  • Mutfakta bir yangın varsa, algılama sisteminin eriyebilir bağlantısı sıcaklıktaki bir artışa tepki verir, sıkıştırılmış bir gaz tüpünü başlatma mekanizması tetiklenir. Basınçlı gaz (nitrojen), söndürme maddesi ile birlikte tanka girer.
  • Söndürme maddesi boru hattı sisteminden püskürtme memelerine akar ve alevi hızla bastırır.
  • Söndürme maddesi yanan yüzeylere ulaştığında, onları etkin bir şekilde soğutur ve yanan yağ (sıvı yağ ) ile reaksiyona girerek yüzeyde köpük oluşturur. Bu, yağlı yüzeyi izole etmeye ve yangının daha fazla yayılmasını önlemeye yardımcı olur.

  Yangın Söndürme Ürünleri ve Ekipmanları

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir